Jak kupić? Kontakt Koszyk 0 Produktów 0,00 PLN     Zarejestruj się
 

22 814 67 62
8:00 - 20:00 od Pn do Pt
9:00 - 17:00 w So

  Kliknij i wyślij
zapytanie

Kup sprzęgło
wybierz swoje auto
1
Marka

2
Model

3
Typ

Szukaj
Jesteś tutaj:

Artykuły

1  2  3  4  5  Następna  
olej w skrzyni biegów

Czy warto wymieniać olej w skrzyni biegów?

10-01-2018 Autor: Andrzej Tokarz
Samochodowa skrzynia biegów wbrew opinii wielu producentów wymaga okresowej wymiany oleju przekładniowego. Niestety nie każdy kierowca zdaje sobie z tego sprawę, przez co zarówno zmiana biegów podczas jazdy, jak i żywotność skrzyni biegów ulegają z czasem znacznemu pogorszeniu. Dlaczego warto wymieniać olej w skrzyni biegów?
Czytaj więcej
Wymiana sprzęgła

Czy warto zmieniać tylko pojedyncze części sprzęgła?

17-11-2017 Autor: Andrzej Tokarz
Sprzęgło samochodowe to dosyć problematyczny element pojazdu. Nie należy do tanich a jego montaż bywa trudny nawet dla doświadczonego mechanika. Zdarza się, że usterka sprzęgła dotyczy jego podzespołów składowych. By usunąć awarię wystarczy wymienić zużyty element. Jednak czy nie lepiej wymienić kompletne sprzęgło?
Czytaj więcej
Łożysko oporowe

Co to jest łożysko oporowe?

26-10-2017 Autor: Andrzej Tokarz
Łożysko oporowe sprzęgła to nieodłączny element układu sprzęgła, który bardzo rzadko jest uznawany za ważny podzespół. Fakt, to prosty element sprzęgła, który zużywa się z reguły dopiero wtedy, gdy sprzęgło, ale jego rola jest niezwykle istotna. Dlatego dobrze jest zapoznać się z tym podzespołem wcześniej, a nie dopiero w przypadku usterki lub wymiany sprzęgła.
Czytaj więcej
Top 10 olejów do skrzyni biegów

Top 10 olejów do skrzyni biegów

26-09-2017 Autor: Andrzej Tokarz
Olej przekładniowy to jeden z najważniejszych czynników w skrzyni biegów, który wpływa nie tylko na jej funkcjonalność, ale także żywotność. Wszelkie zaniedbania co do jakości i odpowiedniego poziomu oleju w skrzyni biegów prowadzą z reguł prosto do awarii całej przekładni. Dlatego olej do przekładni nie może być dobrany przypadkiem. Poniżej przedstawiamy top 10 olejów do skrzyni biegów, których użycie da gwarancję najlepszego działania skrzyni i wydłuży jej trwałość.
Czytaj więcej
Zmiana dwumasy na sztywne koło zamachowe

Zmiana dwumasy na sztywne koło zamachowe – warto?

16-08-2017 Autor: Andrzej Tokarz
Koło zamachowe powstało wraz z pierwszymi samochodami. Jego rola polega na zapewnieniu równomiernej pracy silnika oraz ułatwieniu jego rozruchu. Koło zamachowe przenosi także moment obrotowy z silnika na skrzynię biegów oraz współpracuje z podzespołem sprzęgła. Postęp technologiczny sprawił, że z roku na rok powstawały coraz mocniejsze silniki. Wyższym momentom obrotowych miało sprostać dwumasowe koło zamachowe.
Czytaj więcej
Czy skrzynia automatyczna ma sprzęgło?

Czy skrzynia automatyczna ma sprzęgło?

04-07-2017 Autor: Andrzej Tokarz
Skrzynia automatyczna umożliwia kierowcy bardzo płynną jazdę, dostosowując przełożenie odpowiednio do obrotów silnika. Dzięki temu samochody z taką skrzynią osiągają większe przebiegi, ponieważ jednostka napędowa nie jest aż tak mocno obciążana. Cecha charakterystyczna automatów to brak sprzęgła. Czy automatyczna skrzynia biegów aby na pewno nie posiada jednak sprzęgła?
Czytaj więcej
Uszkodzone sprzęgło wiskotyczne

Uszkodzone sprzęgło wiskotyczne. Jak rozpoznać?

24-05-2017 Autor: Andrzej Tokarz
Sprzęgło wiskotyczne to rodzaj sprzęgła, dzięki któremu możliwa jest płynna regulacja momentu obrotowego. Takiego sprzęgła używa się w motoryzacji jako podzespołu, który łączy wentylator chłodnicy oraz oś obrotu pompy wody. Ponadto sprzęgło wiskotyczne znajduje także zastosowanie w samochodach z napędem na 4 koła, gdzie stanowi element układu przeniesienia napędu.
Czytaj więcej
Gdy sprzęgło zostaje w podłodze - możliwe przyczyny

Gdy sprzęgło zostaje w podłodze - możliwe przyczyny

03-04-2017 Autor: Andrzej Tokarz
Pedał sprzęgła w samochodzie to jeden z kluczowych elementów, który pozwala na bezproblemowe prowadzenie auta. Niestety zdarza się, że sprzęgło czasami zawodzi. Jednym z częstych problemów sprzęgła jest nieodbijanie pedału sprzęgła. Dlaczego sprzęgło samochodowe nie odbija i zostaje w podłodze?
Czytaj więcej
Jak spowolnić zużycie koła dwumasowego?

Jak spowolnić zużycie koła dwumasowego?

01-03-2017 Autor: Andrzej Tokarz
Dwumasowe koło zamachowe to prawdopodobnie najsłabszy punkt nowoczesnych aut z silnikiem Diesla. Gdy się zepsuje kierowca staje przed dosyć sporymi wydatkami, których po prostu wymaga naprawa tego podzespołu. Jak odwlec w czasie zużycie koła dwumasowego i czy w ogóle jest to możliwe?
Czytaj więcej
Sprzęgło bierze nisko/wysoko

Sprzęgło bierze nisko/wysoko - sprawdź możliwe powody

17-01-2017 Autor: Andrzej Tokarz
Problemy ze sprzęgłem to taki problem, który prędzej czy później będzie dotyczyć każdego z samochodów. Przebieg, przy którym kierowca zauważa pierwsze problemy zależy w dużej mierze od jego stylu jazdy oraz jakości zastosowanego sprzęgła. Po jego wymianie zwykle można cieszyć się z jazdy. Czasami pojawia się jednak inny problem – sprzęgło bierze nisko lub wysoko. Dlaczego tak się dzieje?
Czytaj więcej
1  2  3  4  5  Następna  

Baza wiedzy

Wszystkie poradniki >>

Sprawdź inne produkty

Obsługujemy
płatności
platnosci

Sprzęgła w Ucando.pl

Sprzęgła w iParts.pl