Jak kupić? Kontakt Koszyk 0 Produktów 0,00 PLN     Zarejestruj się
 

22 814 67 62
8:00 - 20:00 od Pn do Pt
9:00 - 17:00 w So

  Kliknij i wyślij
zapytanie

Kup sprzęgło
wybierz swoje auto
1
Marka

2
Model

3
Typ

Szukaj
Jesteś tutaj:

Koło zamachowe


Sprawdź inne produkty

Ostatnio komentowane

Opinie w kategorii: Koło zamachowe


Cena za koło dosyć wysoka, jednak gwarantuje że warto. Od wymiany auto jak nowe. Czuje...

Marcel 

Bardzo fajna jakość, bardzo dobra cena i bardzo szybka realizacja zamówienia. 100% pozytyw

Nunek 

Bardzo korzystna cena, wiem co mówię. Polecam

Patryk 

Firmie LUK naprawdę warto zaufać, podobnie jak pracownikom sklepu Centrumsprzegla. Koło...

Paweł 

Najlepsze koła dwumasowe w CentrumSprzegla.com!

 Gdy silnik w samochodzie jest włączony, poszczególne cylindry pracują niemal nieustannie. Silnik samochodowy nie potrzebuje ciężkiego koła zamachowego do podtrzymania ciągłości ruchu, natomiast problemem jest nierównomierne dostarczanie pracy. Z kolei zmniejszenie masy koła zamachowego skutkuje ogromnymi wibracjami, towarzyszącymi małym obrotom silnika. Wibracje są bardzo negatywne dla trwałości takich podzespołów jak np. skrzynia biegów.

Konstruktorzy postanowili więc opracować odmianę koła zamachowego – koło dwumasowe. Popularna „dwumasa” spełnia rolę koła zamachowego, a dodatkowo tłumi drgania skrętne z układu napędowego i eliminuje gwałtowny wzrost momentu obrotowego.

W przypadku zwykłych kół zamachowych, za tłumienie drgań skrętnych odpowiada tarcza sprzęgła. Spoglądając na taką tarczę sprzęgła łatwo można to zauważyć, ponieważ jest ona wyposażona w specjalne „sprężynki”. Z kolei koła dwumasowe złożone są z dwóch mas połączonych tłumikiem drgań skrętnych, które mogą skręcać się o 80 stopni względem siebie. To właśnie w ten sposób możliwa jest eliminacja drgań i szarpnięć silnika, zwłaszcza na niskich obrotach.

Powstaje natomiast pytanie, czemu postanowiono opracować nowe rozwiązanie, skoro poprzednie funkcjonowało całkiem dobrze? Przyczyną jest przede wszystkim wzrost sił i redukcja masy po stronie skrzyni biegów, co przyczyniło się do potrzeby przeniesienia tłumika drgań skrętnych na koło zamachowe (czyli tak de facto dwumasowe).

O ile zwykłe koło zamachowe było częścią niemal bezawaryjną, to koło dwumasowe potrafi przysparzać użytkownikom trudności. Na przedwczesne zużycie koła dwumasowego duży wpływ ma kierowca (a raczej jego styl jazdy), jak i ogromny moment obrotowy współczesnych silników wysokoprężnych.

Jeśli więc koło dwumasowe w naszym samochodzie nadaje się do wymiany, należy zakupić produkt wysokiej jakości, a także pamiętać o podstawowych zasadach eksploatacji (unikanie gwałtownego ruszania, i ogólnego obciążania układu napędowego). Najlepsze i najbardziej trwałe koła dwumasowe znajdziesz na naszej stronie CentrumSprzegla.com. Zachęcamy do zapoznania się z poniższą ofertą.

NAJPOPULARNIEJSI PRODUCENCI:

Obsługujemy
płatności
platnosci

Sprzęgła w Ucando.pl

Sprzęgła w iParts.pl