Jak kupić? Kontakt Koszyk 0 Produktów 0,00 PLN     Zarejestruj się
 

22 814 67 62
8:00 - 20:00 od Pn do Pt
9:00 - 17:00 w So

  Kliknij i wyślij
zapytanie

Kup sprzęgło
wybierz swoje auto
1
Marka

2
Model

3
Typ

Szukaj
Jesteś tutaj:

Wysprzęglik centralny


Sprawdź inne produkty

Ostatnio komentowane

Opinie w kategorii: Wysprzęglik centralny


Bardzo dobra jakość polecam

Andrzej 

Zdecydowałem się na TRW bo polecano mi w serwisie, póki co przejechałem już trochę i nie mam...

Dawid 

No teraz to sprzęgło pracuje super. Polecam

Damian 

Bardzo dobra jakość w przystępnej cenie

Bartek 

Najlepsze wysprzęgliki centralne w CentrumSprzegla

W nowoczesnych samochodach wysprzęglanie odbywa się poprzez specjalne, hydrauliczne systemy wysprzęglające. Dzielą się one na mechanizmy pół-hydrauliczne i tzw. wysprzęgliki centralne (CSC – Concentric Slave Cylinder). Ostatnimi czasy, konstrukcja wysprzęglików była stale ulepszana, stosowano coraz to lepsze materiały, i opracowano doskonalsze projekty.

Generalnie, wysprzęglik centralny ma o wiele lepsze parametry niż pozostałe konstrukcje (np. pół-hydrauliczne). Nie ma tutaj potrzeby montażu dźwigni łączącej wysprzęglik z łożyskiem zwalniającym. W miejsce dźwigni postanowiono zastosować hydrauliczny cylinder z integralnym łożyskiem zwalniającym. Cylinder montuje się na wałku sprzęgłowym, wewnątrz obudowy sprzęgła. Taka konstrukcja znacznie ułatwia instalację i upraszcza układ.

Co warto zaznaczyć, wysprzęgliki centralne są częściami nie nadającymi się do naprawy. Eliminacja wad polega więc tak de facto na wymianie wadliwej części i montażu nowej. Proces ten wymaga dużej precyzji i doświadczenia, wysprzęglik centralny łatwo bowiem uszkodzić poprzez zły montaż – a takich usterek nie obejmuje żadna gwarancja.

Należy też pamiętać, aby kupować wysprzęgliki wyłącznie znanych i renomowanych producentów. Zastosowanie podróbek może być opłakane w skutkach – tego typu produkty są wykonane ze słabej jakości materiałów, nie posiadają żadnych atestów. Analizy części niewiadomego pochodzenia wykazały, że wykorzystane w nich środki zmiękczające mogą powodować awarie sprzęgła czy układu hamulcowego.

Wysprzęgliki centralne słabej jakości nie są także odporne na niskie i wysokie temperatury, przez co nie mają szans na prawidłowe działanie. Może to skutkować poważnymi zaburzeniami pracy sprzęgła czy też przekładni.

W CentrumSprzegla.com posiadamy najlepsze wysprzęgliki centralne na rynku, w atrakcyjnych cenach. Aby zapoznać się z naszą ofertą, kliknij na którą z poniższych kategorii.

NAJPOPULARNIEJSI PRODUCENCI:

Obsługujemy
płatności
platnosci

Sprzęgła w Ucando.pl

Sprzęgła w iParts.pl