Jak kupić? Kontakt Koszyk 0 Produktów 0,00 PLN     Zarejestruj się
 

22 814 67 62
8:00 - 20:00 od Pn do Pt
9:00 - 17:00 w So

  Kliknij i wyślij
zapytanie

Kup sprzęgło
wybierz swoje auto
1
Marka

2
Model

3
Typ

Szukaj
Jesteś tutaj:

Artykuły

Top 10 olejów do skrzyni biegów

autorstwa

Olej przekładniowy to jeden z najważniejszych czynników w skrzyni biegów, który wpływa nie tylko na jej funkcjonalność, ale także żywotność. Wszelkie zaniedbania co do jakości i odpowiedniego poziomu oleju w skrzyni biegów prowadzą z reguł prosto do awarii całej przekładni. Dlatego olej do przekładni nie może być dobrany przypadkiem. Poniżej przedstawiamy top 10 olejów do skrzyni biegów, których użycie da gwarancję najlepszego działania skrzyni i wydłuży jej trwałość.

 

Zanim przejdziemy do rankingu wypada zaznaczyć, że skrzynia biegów wymaga odpowiedniego smarowania jej wewnętrznych elementów. Olej do skrzyni biegów wspomaga działanie poszczególnych elementów całego systemu przekładniowego, a to umożliwia płynną jazdę i zmniejsza obciążenia skrzyni podczas zmiany biegów. Automat to z kolei przekładnia, która jest sterowana hydraulicznie. Taki olej do automatu ma również za zadanie smarować wewnętrzne, ruchome elementy skrzyni.

 

Oleje przekładniowe Castrol

 

Bogata oferta olejów do skrzyni biegów firmy Castrol to asortyment marki, która może pochwalić się ponad stuletnim doświadczeniem w produkcji doskonałej jakości olejów przekładniowych oraz tym, że po oleje do skrzyni biegów Castrol sięgają najwięksi producenci samochodów. Zakres olejów przekładniowych Castrol obejmuje szeroki wybór olejów do manualnych i automatycznych skrzyń biegów.

 

Oleje do skrzyni biegów Fuchs

 

Fuchs to solidna marka olejów do skrzyni biegów, której zaufały takie koncerny motoryzacyjne jak Volkswagen, Audi, Mercedes czy BMW. Oleje przekładniowe Fuchs to gwarancja najwyższej jakości smarowania oraz trwałości na wysokim, światowym poziomie. Oleje do skrzyni biegów Fuchs cechuje ponadto także atrakcyjna w stosunku do konkurencji cena.

 

Oleje przekładniowe ELF

 

Podczas doboru oleju przekładniowego bardzo ważne jest, aby stosowany olej do skrzyni biegów odpowiadał wymaganiom producenta pod względem lepkości, jakości i homologacji. Producent olejów przekładniowych ELF dokłada wszelkich starań, by pośród oferty olejów przekładniowych znalazły się tylko takie, które będą spełniać wszelkie normy i wymagania stawiane przez producentów samochodowych. Sprawiło to, że z czasem marka stała się zaufanym producentem olejów do skrzyni biegów.

 

Oleje przekładniowe Mobil

 

Według niektórych specjalistów oleje przekładniowe Mobil to najwyższej jakości oleje do nowoczesnych skrzyni biegów. Mobil opracowuje oleje przekładniowe w oparciu o syntetyczne oleje bazowe i innowacyjną, najnowszą technologię dodatków uszlachetniających. Oleje przekładniowe Mobil doskonale sprawdzają się w wysoko obciążonych skrzyniach biegów, które wymagają doskonałych właściwości przenoszenia obciążeń w szerokim zakresie temperatur.

 

Oleje do skrzyni biegów Total

 

Total proponuje użytkownikom samochodów wiele rodzajów olejów przekładniowych zaprojektowanych według specyfikacji producentów samochodowych. Oleje do skrzyni biegów Total zostały docenione przez wiele koncernów samochodowych, które zdecydowały się użyć produktów Total na wyposażeniu fabrycznym.

 

Będąc przy TOP 10 olejów przekładniowych trzeba koniecznie wspomnieć także oleje przekładniowe takich marek jak m.in. oleje do skrzyni biegów Motul, oleje przekładniowe Febi BIlstein oraz produkty firm Ravenol, Lotos i Liqui Moly. Wszystkie wspomniane marki to gwarancja zdrowej i dobrze funkcjonującej skrzyni biegów.

Podziel się:
    
    

Baza wiedzy

Wszystkie poradniki >>

Sprawdź inne produkty

Obsługujemy
płatności
platnosci

Sprzęgła w Ucando.pl

Sprzęgła w iParts.pl