Jak kupić? Kontakt Koszyk 0 Produktów 0,00 PLN     Zarejestruj się
 

22 814 67 62
8:00 - 20:00 od Pn do Pt
9:00 - 17:00 w So

  Kliknij i wyślij
zapytanie

Kup sprzęgło
wybierz swoje auto
1
Marka

2
Model

3
Typ

Szukaj
Jesteś tutaj:

Docisk sprzęgła


Sprawdź inne produkty

Ostatnio komentowane

Opinie w kategorii: Docisk sprzęgła


polecam ;D

nie ma za co 

świetna tarcza

HeadShotBOM 

tarcza spisuje się rewelacyjnie, dzięki

paweł 

Część jest warta tej ceny która widaćna monitorachkomputerów naprawde polecam. U mnie srawdza...

KollorOOwa 

Najlepsze dociski sprzęgła w CentrumSprzegla.com!

Jednym z trzech, głównych części sprzęgła jest docisk. Jego podstawowym zadaniem jest warunkowanie pracy pary ciernej i rozwijanie prawidłowej siły tarcia na powierzchniach współpracujących. Mimo że większość kierowców nie zdaje sobie z tego sprawy, słaby docisk  powoduje przyspieszone zużycie elementów pary ciernej. Sprzęgło bowiem ślizga się i okładziny tarczy sprzęgła ścierają się błyskawicznie.

Docisk sprzęgła, a właściwie jego stronę zewnętrzną, montuje się śrubami do koła zamachowego, umiejscowionego na wale korbowym jednostki napędowej. Pokrywa sprzęgła łączy się z tarczą dociskową poprzez sprężynę płytkową. Między tarczą docisku a tarczą sprzęgła (zamontowana jest na wałku sprzęgłowym) zachodzi tarcie.

Para cierna, a więc tarcza dociskowa i tarcza sprzęgła, rozłącza się w chwili wciśnięcia przez kierowcę pedału sprzęgła. Innymi słowy, tarcza dociskowa jest odsuwana od tarczy sprzęgła przy pomocy łożyska oporowego, które wywiera nacisk na sprężynę talerzową.

Odwrotny proces, tj. włączenie sprzęgła (załączenie pary ciernej), zachodzi w chwili odpuszczenia pedału sprzęgła. W jego trakcie, nacisk sprężyny talerzowej zwalnia się, a dwa elementy cierne zostają do siebie dociśnięte.

Proces wysprzęglania, zachodzący pomiędzy pedałem sprzęgła a łożyskiem wyciskowym, przeprowadzany jest przy pomocy mechanizmów mechanicznych lub też hydraulicznych. Współcześnie, konstrukcje hydrauliczne są popularniejsze i montowane w większości samochodów osobowych.

Docisk sprzęgła to bardzo ważny element każdego samochodu. Jeśli ulegnie usterce, zalecana jest jego natychmiastowa wymiana. Poniżej prezentujemy bogatą ofertę CentrumSprzegla.com na dociski sprzęgła najlepszych producentów, do wszystkich modeli samochodów.

NAJPOPULARNIEJSI PRODUCENCI:

Obsługujemy
płatności
platnosci

Sprzęgła w Ucando.pl

Sprzęgła w iParts.pl