Jak kupić? Kontakt Koszyk 0 Produktów 0,00 PLN     Zarejestruj się
 

22 814 67 62
8:00 - 20:00 od Pn do Pt
9:00 - 17:00 w So

  Kliknij i wyślij
zapytanie

Kup sprzęgło
wybierz swoje auto
1
Marka

2
Model

3
Typ

Szukaj
Jesteś tutaj:

Łożysko oporowe


Ostatnio komentowane

Opinie w kategorii: Łożysko oporowe


naprawdę super, nie narzekam, i polecam

cezary 

Dziękuję za wysyłkę, z pewnością jak będę czegoś jeszcze potrzebowała wrócę do was....

Inka 

Dobra jakość w korzystnej cenie ! Polecam

Beata 

Polecam Valeo, super pracuje i przenosi nacisk. Po wymianie auto sprawuje się bardzo dobrze, nic...

Dominika 

Najlepsze łożyska oporowe w CentrumSprzegla.com!

Głównym zadaniem sprzęgła jest przekazywanie momentu obrotowego. Nie byłoby to jednak możliwe, gdyby nie łożysko oporowe. To właśnie ta część łączy ruchomy element sprzęgła od strony jednostki napędowej i stałą konstrukcję rozłączającą od strony skrzyni biegów. Funkcją łożyska oporowego jest przenoszenie nacisku, który potrzebny jest do rozłączenia sprzęgła.

Łożyska oporowe czy też wyciskowe przeprowadzone są w specjalnej tulei, zamontowanej kołnierzowo do przekładni. Tuleja prowadząca łożyska wyciskowego porusza się w trybie promieniowym, co zapewnia idealne wycentrowanie względem zakończeń sprężyny talerzowej po montażu. Dzięki takiej konstrukcji, palec sprężyny talerzowej nie zużywa się przedwcześnie.

Wiele współcześnie produkowanych samochodów jest wyposażonych w sprzęgło z koncentrycznym siłownikiem. Część ta jest de facto połączeniem standardowego łożyska oporowego i siłownika sprzęgła. Należy pamiętać, że niezależnie od rodzaju usterki, przy każdej czynności serwisowej sprzęgła powinno się wymienić łożysko wyciskowe bądź centralny wysprzęglik.

Łożyska oporowe wysokiej jakości pozwalają na osiąganie wysokich prędkości, przy jednoczesnym maksymalnym załadunku. Produkty znanych, renomowanych producentów charakteryzują się większą żywotnością, minimalizują hałas i wibracje. Wykonane są z najlepszych materiałów, które mają zapewnić idealną pracę w ciężkich warunkach, jakie niewątpliwie towarzyszą pracy  nowoczesnych cztero- i pięciobiegowych skrzyń biegów.

W CentrumSprzegla.com zdajemy sobie sprawę z funkcji łożyska oporowego, dlatego też oferujemy wyłącznie produkty wysokiej jakości, najlepszych producentów. Jeśli jesteś zainteresowany kupnem tego typu towaru, zachęcamy do zapoznania się z poniższą ofertą.

NAJPOPULARNIEJSI PRODUCENCI:

Obsługujemy
płatności
platnosci

Sprzęgła w Ucando.pl

Sprzęgła w iParts.pl