Jak kupić? Kontakt Koszyk 0 Produktów 0,00 PLN     Zarejestruj się
 

22 814 67 62
8:00 - 20:00 od Pn do Pt
9:00 - 17:00 w So

  Kliknij i wyślij
zapytanie

Kup sprzęgło
wybierz swoje auto
1
Marka

2
Model

3
Typ

Szukaj
Jesteś tutaj:

Artykuły

Jak uniknąć przedwczesnego zużycia sprzęgła?

autorstwa , w kategorii Sprzęgło

Prawidłowa eksploatacja sprzęgła samochodowego może zauważalnie wydłużyć jego eksploatację. Wystarczy, że unikniemy kilku najczęściej powtarzanych błędów przez kierowców, a sprzęgło w naszym aucie będzie mogło bezproblemowo pracować na dystansie wielu tysięcy kilometrów.

 

Jak uniknąć przedwczesnego zużycia sprzęgła?Jak uniknąć przedwczesnego zużycia sprzęgła?Sprzęgło samochodowe odpowiedzialne jest za rozdzielanie silnika od układu napędowego, co pozwala na bezkonfliktową zmianę biegów, pomimo ciągłej pracy jednostki napędowej. W nowszych samochodach sam koszt wymiany i naprawy tej części jest dość wysoki, przez co warto zatroszczyć się o prawidłową eksploatację sprzęgła, co wydłuży jego żywotność. Poniżej przedstawiamy najpopularniejsze błędy kierowców, które doprowadzają do przedwczesnego zużycia sprzęgła.

 

Przede wszystkim pamiętajmy o tym, aby pedał sprzęgła za każdym razem wciskać do końca. Nie zapominajmy o tym zarówno podczas ruszania autem, jak i w trakcie każdorazowej zmiany biegów. Ponadto pedał sprzęgła należy zawsze puszczać ostrożnie i delikatnie, bez nadmiernego wciskania gazu. Wielu mechaników twierdzi, że sprzęgło najbardziej zużywa się w momencie, gdy musi ono połączyć ze sobą wał korbowy i wał napędowy przy ich dużej prędkości. Zatem mocne wciskanie gazu, nawet przy delikatnie wciśniętym pedale sprzęgła doprowadzi do szybszego zużycia tej drugiej części.

 

W przypadku Pań, które mają zamiar prowadzić samochód zaleca się, aby dostosować obuwie do komfortu jazdy. Podczas jazdy pod żadnym pozorem nie należy trzymać nogi na sprzęgle – takie działanie doprowadzi do jego wcześniejszego zużycia. Z obserwacji mechaników samochodowych wynika, że Panie, które prowadzą samochód ze szpilkami na nogach mają tendencję do jazdy na półsprzęgle. Jakie są tego efekty? Najczęściej wyraźnie skrócona żywotność sprzęgła, a w skrajnych przypadkach może dojść także do spalenia zespołu sprzęgła.

 

Po czym można poznać, że sprzęgło w naszym samochodzie nadaje się do wymiany? Najczęstszym objawem jest twardniejący pedał sprzęgła. Pośród mniej popularnych objawów należy wymienić także ruszanie samochodu w chwili, gdy już niemal całkiem puściliśmy pedał sprzęgła, nasilające się szarpanie auta w trakcie ruszania pojazdu lub też tuż po zmianie na drugi bieg. W przypadku konieczności wymiany zespołu sprzęgła na nowy zaleca się korzystanie z usług renomowanych producentów części – takie dostępne są w sklepie CentrumSprzegla.com!

Podziel się:
    
    

Baza wiedzy

Wszystkie poradniki >>

Sprawdź inne produkty

Obsługujemy
płatności
platnosci

Sprzęgła w Ucando.pl

Sprzęgła w iParts.pl