Jak kupić? Kontakt Koszyk 0 Produktów 0,00 PLN     Zarejestruj się
 

22 814 67 62
8:00 - 20:00 od Pn do Pt
9:00 - 17:00 w So

  Kliknij i wyślij
zapytanie

Kup sprzęgło
wybierz swoje auto
1
Marka

2
Model

3
Typ

Szukaj
Jesteś tutaj:

Artykuły

Gdzie tanio kupić sprzęgło?

autorstwa , w kategorii Sprzęgło

Wymiana zużytego sprzęgła jest z reguły bardzo kosztowna. Czy polscy kierowcy skazani są na płacenie wysokich cen za sprzęgła? Niekoniecznie! Wymiana sprzęgła wcale nie musi kosztować fortuny. Z wymianą można sobie poradzić znacznie taniej.

 

Niestety, ale przepłacanie wynika z niewiedzy. Kierowca skazany na mechanika, często nie wychodzi na tym najlepiej. Okazuje się bowiem, że problem sprzęgła mógł rozwiązać dużo taniej. Jak nie dać się oszukać i zaoszczędzić pieniądze na wymianie?

 

Dlaczego sprzęgło się psuje?

 

Zacznijmy od tego, skąd w ogóle problemy ze sprzęgłem. Ze względu na stały rozwój motoryzacji, w dobie tzw. downsizingu, producenci stawiają przede wszystkim na oszczędne, niewielkie silniki, które charakteryzuje jednocześnie bardzo wysoki moment obrotowy. To właśnie wysokie osiągi stanowią główny problem, który wyraźnie obciąża sprzęgło i przez co jego żywotność ulega wyraźnemu skróceniu.

 

Przedwczesne zużycie sprzęgła wynika także z nieprawidłowego stylu jazdy kierowcy. Powszechnie stosowane praktyki, które wyraźnie szkodzą sprzęgłu, to m.in. jazda na półsprzęgle, zbyt gwałtowane puszczanie pedału sprzęgła lub trzymanie nogi na pedale sprzęgła podczas jazdy. Pamiętajmy, że sprzęgła należy używać tylko w razie zmiany biegów oraz podczas hamowania.

 

Gdzie kupić sprzęgło najtaniej?

 

Jeżeli żyliście w przekonaniu, że dobrej jakości sprzęgło kupicie tylko w ASO, to czas wyjść poza schemat. Rynek części zamiennych oferuje sprzęgła tańsze, choć równie dobre pod względem jakości, pochodzące od znanych i cenionych producentów. Mało tego, sprzęgła producentów części zamiennych w zasadzie niczym nie różnią się od tych z ASO, no, może zaledwie brakiem logo producenta. Zachęcamy do zakupów online, gdzie sprzęgło kupimy najtaniej.

 

Uwaga: Nie przesadzajmy z oszczędnościami. Chiński zamiennik tj. podróbka, to najgorsze, co możecie zrobić podczas wymiany sprzęgła. Taki produkt nie spełni pokładanych w nim nadziei i bardzo szybko ulegnie uszkodzeniu, co wygeneruje z kolei dodatkowe koszty w postaci ponownej wymiany.

 

Jakim producentom zaufać?

 

Na rynku części zamiennych znajdziemy cały szereg sprzęgieł mniej lub bardziej znanych producentów auto części. Jeżeli zależy Wam na wysokiej jakości za stosunkowo niewielką cenę, najlepiej skorzystać z oferty takich producentów jak LuK, Valeo, Exedy, Aisin, Sachs i Ashika. To gwarancja dobrego i trwałego sprzęgła.

Podziel się:
    
    

Baza wiedzy

Wszystkie poradniki >>

Sprawdź inne produkty

Obsługujemy
płatności
platnosci

Sprzęgła w Ucando.pl

Sprzęgła w iParts.pl