Jak kupić? Kontakt Koszyk 0 Produktów 0,00 PLN     Zarejestruj się
 

22 814 67 62
8:00 - 20:00 od Pn do Pt
9:00 - 17:00 w So

  Kliknij i wyślij
zapytanie

Kup sprzęgło
wybierz swoje auto
1
Marka

2
Model

3
Typ

Szukaj
Jesteś tutaj:

Artykuły

Nowoczesne turbodoładowanie w silnikach TDI – działanie

, w kategorii Sprzęgło

Nowoczesne turbosprężarki to zaawansowane technologicznie części samochodowe, których konstrukcja jest o wiele bardziej skomplikowana w zestawieniu z pierwotnymi turbosprężarkami. Na czym polega działanie turbosprężarek w nowych samochodach?

 

Nowoczesne turbodoładowanie w silnikach TDI – działanieNowoczesne turbodoładowanie w silnikach TDI – działanieNiemiecki koncern samochodowy – Audi postanowił udostępnić materiały prasowe, w których opisane jest działanie jednego z ich najdoskonalszych podzespołów – turbosprężarki w silniku 3.0 TDI. Czym charakteryzuje się praca takiej turbosprężarki? Czy turbosprężarka w Audi pracuje inaczej w porównaniu z innymi koncernami motoryzacyjnymi? Przekonajmy się.

 

Nowa turbosprężarka od Audi wytwarza ciśnienie z rzędu nawet 2,0 bara. Pozwala to w teorii na stopień sprężenia na poziomie 1200 metrów sześciennych powietrza w skali godziny. Moc napędowa turbosprężarki Audi wynosi 35 kW, co przekłada się na ponad 200 tys. obrotów na minutę. Prace nad nową turbosprężarką koncernu z Ingolstadt trwały dość długo, jednak końcowy efekt jest więcej niż zadowalający. Inżynierzy Audi kluczową uwagę przywiązali do sprawności, wytwarzania momentu obrotowego, akustyki oraz możliwie jak najmniejszej wagi. Niektóre prace były wyjątkowo trudne i wymagające niezwykłej precyzji – dowodem tutaj mogą być wchodzące do produkcji koła turbiny, które zostały wyfrezowane z jednego kawałka metalu i są o wiele bardziej precyzyjne w zestawieniu ze standardowymi, kołami odlewanymi.

 

Sprężarka silnika 3.0 TDI od nowego Audi wykorzystuje elektryczny siłownik VTG, który jest w stanie przesuwać łopatki silnika w czasie krótszym niż 200 milisekund. Siłownik ten został umieszczony w specjalnym korpusie, którego połówki zostały połączone ze sobą specjalnymi, cienkimi nitami. Mają one na celu mniejsze zakłócanie przepływu powietrza w zestawieniu z odlewaną formą części. Warto odnotować, iż temperatura spalin może sięgać nawet 830 stopni Celsjusza, co stawia pojedynczym częściom samochodowym nowe wymagania wytrzymałościowe.

Podziel się:
    
    

Baza wiedzy

Wszystkie poradniki >>

Sprawdź inne produkty

Obsługujemy
płatności
platnosci

Sprzęgła w Ucando.pl

Sprzęgła w iParts.pl