Jak kupić? Kontakt Koszyk 0 Produktów 0,00 PLN     Zarejestruj się
 

22 814 67 62
8:00 - 20:00 od Pn do Pt
9:00 - 17:00 w So

  Kliknij i wyślij
zapytanie

Kup sprzęgło
wybierz swoje auto
1
Marka

2
Model

3
Typ

Szukaj
Jesteś tutaj:

Artykuły

Top 3 producentów sprzęgieł

autorstwa , w kategorii Sprzęgło kompletne

Eksploatacja sprzęgła bywa niekiedy bardzo kosztowna. Przede wszystkim, gdy kierowca decyduje się na serwisowanie samochodu w autoryzowanych punktach obsługi. Koszty serwisowania sprzęgła można jednak zmniejszyć, korzystając z równie dobrych jakościowo części zamiennych i obsługi w placówkach nieautoryzowanych.

 

Nierzadko, przed zakupem powstaje dylemat i kierowca ma problem z doborem odpowiedniego zamiennika. Sprzęgła których producentów wybrać, by mieć gwarancję wysokiej jakości, niezawodności i długiej żywotności tego podzespołu? Sprawdźmy.

 

Żywotność sprzęgła

 

Zacznijmy od tego, że trwałość sprzęgła wynosi od kilkuset do ponad 300 tys. km. Jak pokazała praktyka, najsłabszym i najbardziej zawodnym ogniwem okazuje się sam kierowca, od którego w dużej mierze zależy żywotność sprzęgła. Ponadto wiele zależy także od jakości zastosowanego sprzęgła oraz warunków eksploatacji pojazdu.

 

Typowe objawy zużycia

 

Przypomnijmy także, że wszelkie zgrzyty podczas zmiany biegów, hałas i piski, szarpanie przy ruszaniu, a także nieprzyjemny zapach - to typowe objawy zużytego podzespołu sprzęgła i niestety potrzeby jak najszybszej wymiany. Jazda z uszkodzonym sprzęgłem może bowiem narazić kierowcę na niebezpieczeństwo.

 

Sprzęgła LuK

 

Sprzęgła firmy LuKSprzęgła firmy LuK

 

LuK to niemiecka firma, która zajmuje się produkowaniem części do aut osobowych, sportowych i ciężarowych. Firma od lat wiedzie prym w tworzeniu najwyższej jakości sprzęgieł, części sprzęgła i komponentów skrzyni biegów. Ze sprzęgieł LuK korzystają obecnie największe koncerny motoryzacyjne na świecie, co tylko poświadcza pełen profesjonalizm przedsiębiorstwa.

 

Sprzęgła Exedy

 

Exedy to japoński koncern, który jest aktualnie jednym z największych producentów sprzęgieł na całym świecie. Przedsiębiorstwo słynie przede wszystkim z produkcji sprzęgieł do samochodów sportowych. Niezawodność i trwałość sprzęgieł Exedy została potwierdzona przez wiele popularnych marek samochodowych - m.in. Nissan, Honda i Mitsubishi. Bogaty wybór sprzęgieł i kół zamachowych pozwala dopasować niezbędny podzespół do szerokiej gamy aut produkcji europejskiej, amerykańskiej i azjatyckiej.

 

Sprzęgła Valeo

 

Firma Valeo oferuje aktualnie około 1100 kompletnych zestawów sprzęgła i 700 osobnych elementów, w tym m.in. łożyska hydrauliczne i sprzęgła sportowe. Ponadto bogaty asortyment sprzęgieł jest stale uzupełniany w kolejne produkty, dedykowane wielu popularnym samochodom produkcji europejskiej, azjatyckiej i amerykańskiej. Co istotne, sprzęgła Valeo montuje się w niemal co trzecim aucie w Europie.

 

Na koniec należy nadmienić, że wszystkie powyższe firmy, to marki sprzęgieł godne polecenia, których sprzęgła będą doskonale sprawdzać się w konkretnych modelach samochodów, zapewniając niezawodne przeniesienie napędu i maksymalny okres bezawaryjnej pracy.

Podziel się:
    
    

Baza wiedzy

Wszystkie poradniki >>

Sprawdź inne produkty

Obsługujemy
płatności
platnosci

Sprzęgła w Ucando.pl

Sprzęgła w iParts.pl