Jak kupić? Kontakt Koszyk 0 Produktów 0,00 PLN     Zarejestruj się
 

22 814 67 62
8:00 - 20:00 od Pn do Pt
9:00 - 17:00 w So

  Kliknij i wyślij
zapytanie

Kup sprzęgło
wybierz swoje auto
1
Marka

2
Model

3
Typ

Szukaj
Jesteś tutaj:

Artykuły

Ciężka praca sprzęgła - przyczyny

, w kategorii Sprzęgło

Sprzęgło w Waszym samochodzie zaczyna działać o wiele ciężej, niż dotychczas? Czym jest to spowodowane? Czy powinniście w najbliższym czasie rozważyć wymianę tej części?

 

Ciężka praca sprzęgła - przyczynyCiężka praca sprzęgła - przyczynyPodstawowym zadaniem sprzęgła samochodowego jest przenoszenie momentu obrotowego z jednostki napędowej na skrzynię biegów, dzięki czemu możliwa jest płynna jazda autem. Poprzez fakt, iż tradycyjne sprzęgło, wyposażone w sztywne koło zamachowe jest wytrzymałą częścią samochodową (o ile jest prawidłowo eksploatowane), wielu kierowców zapomina o jego drobnych usterkach.

 

Wśród objawów uszkodzenia sprzęgła można wymienić jego ciężką pracę. Jest to o tyle trudna do zaobserwowania usterka, gdyż kierowca wraz z upływem czasu jest w stanie przyzwyczaić się do coraz bardziej opornej pracy sprzęgła, nie zdając sobie jednocześnie sprawy z faktu, że część ta niebawem będzie potrzebowała wymiany.

 

Sprzęgło samochodowe w większości aut składa się z koła zamachowego, tarczy sprzęgła, docisku oraz wysprzęglika. Najbardziej obciążonym elementem układu sprzęgła jest tarcza sprzęgła, która jest bezpośrednio odpowiedzialna za przenoszenie momentu obrotowego z jednostki napędowej na skrzynię biegów samochodu. Niekiedy zdarza się jednak, że wymiana samej tarczy sprzęgła jest niemożliwa, a do prawidłowej pracy całego zespołu trzeba będzie wymienić także pozostałe elementy. Wówczas koszty wymiany mogą być znacznie wyższe, ale wymiana zagwarantuje nam bezproblemową eksploatację sprzęgła na dystansie wielu tysięcy kilometrów.

 

Jakie są najpopularniejsze objawy uszkodzenia sprzęgła? Możemy wśród nich wyróżnić przede wszystkim coraz wyższe łapanie pedału sprzęgła. W prawidłowo eksploatowanym pojeździe, sprzęgło powinno łapać mniej więcej w połowie skoku pedała. Wraz z pogarszającym się stanem sprzęgła samochodowego, będzie ono łapać coraz wyżej, aż w końcu dołączą do tego inne usterki, typu: szarpanie w trakcie zmiany biegów, czy też problemy z płynnym ruszaniem samochodem, co doprowadzi do całkowitego uszkodzenia całego zespołu.

Podziel się:
    
    

Baza wiedzy

Wszystkie poradniki >>

Sprawdź inne produkty

Obsługujemy
płatności
platnosci

Sprzęgła w Ucando.pl

Sprzęgła w iParts.pl